Bali Adası

0
986

Dünya gezi turlarına devam ederken yolumuz bu sefer Küçük Şunda adalarının batısında yer alan Endonezya’ya bağlı Bali adalarına düşüyor.

Bali’nin Batısında Cava, Doğusunda ise Lombok Adası bulunuyor. Oldukça güzel bir görünümü olan ve doğal yapısı ile cezp eden bir güzelliğe sahip olan Bali adası, günümüz turizm dünyasının da ilgi odağı haline gelen bir yer olmuştur. Bali’yi incelerken bir de kültür ve inancından da söz etmek gerekiyor. Buranın inancı Hinduizm’dir. Özellikle 1. yüzyıldan itibaren halk arasında yaygınlaşan bu inanç, günümüzde de hala devam etmektedir. “Bali dwipa” (Bali Adası) ismi, tarihi bilgi ve dayanaklara bakıldığında ilk kez milattan sonra 914 yılında Sri Kesari Warmadewa tarafından yazılan kitabelerde “Walidwipa” olarak geçildiği görülmektedir.

Bali Adası

Bali’de geçmişten bu güne değişen ekonomi

Bundan 2 asır öncesinde Bali adasında geçim kaynağı tarım idi. ancak zamanın değişmesi ve insanların yenilikleri keşfetmesiyle birlikte bu adada da turizm ön plana çıkmaya başlamıştır. Her sene çok yüz binlerce turistin akın ettiği ada, görülmeye değer güzellikleriyle cezp eden yönlerini misafirlerine sunmaktadır.

Bali Adası

Bali adasında gezilecek yerler

Güzelliklerle dolu olan Bali adasına indiğinizde geniş bir zamanı kendinize ayırmanızı öneriyoruz. Gerek tarihi yerleri, gerek gezilecek ve görülecek yerleri ve gerekse de yaz eğlenceleri adına değerlendirilmesi gereken yerleriyle oldukça geniş bir alana sahip olduğunu ifade etmek gerekiyor. Tabi buranın da kendine göre özellikle görülmesi gereken bazı yerlerinin varlığından söz etmek gerekiyor. Güzel bir gezi, unutulmaz keyif ve daha fazlasına sahip olmanızı kolaylaştırmak adına bazı yerlerden kısaca söz edelim.

Bali Adası

Pura Besakih Tapınağı:

Bu tapınak Bali Adası halkı için çok önemli bir konuma sahiptir. İçini gezmenin yasak olduğu Pura Besakih (Ana tapınak) dış görünümü ile de görülmeye değer güzelliklere sahiptir. Siyah, Kırmızı ve beyaz renklerin hâkim olduğu dış tasarımı incelenmeye değer güzelliklere sahiptir.

Pura Besakih Tapınağı

Gunung Agung:

Bali Adası adına önemli olan yerlerden biri de Gunung Agung’dur. 41 yıl önce bu yanardağda bir patlama meydana gelmiş, patlama sonucu 2,000’den fazla kişi ölmüştür. Ancak günümüzde turizm dünyasının tercih edilen bir yeri olarak hala kendini korumaktadır. Trekking, doğa yürüyüşü ve macera severler için oldukça ideal bir yer olduğunu söylemek gerekiyor.

Gunung Agung

Oldukça geniş ve görülmeye değer çok sayıda mekâna sahip olan Bali Adası’nda zaman geçirmenin ayrıcalıklarını yakalamak, Bali adası otelleri hakkında bilgi almak için sitemizden sizlere sunduğumuz paylaşımlarımızı inceleyebilir, kolay rezervasyon özellikleri sayesinde dilediğiniz gibi otel seçiminde bulunabilirsiniz.

Bali Adası

Keyifli zamanlar geçirmek ve daha fazla ayrıcalıklar dâhilinde zamanınızı değerlendirmek için sitemizi incelemeye devam edin. Bali adası hakkında öğrenmek istediklerinizden çok daha fazlasına yer verdiğimiz sitemizden yararlanarak kolay bir gezi yapmanın ince ayrıntıları hakkında kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim
1

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here