Altes Schloss, Meersburg

0
838
Eski Kale

Almanya’nın Meersburg şehrinde etkileyici bir Orta Çağ gezisine ne dersiniz? Yapımı 7. yüzyıla dayanan Altes Schloss (Eski Saray) ile bunu rahatlıkla gerçekleştirmeniz mümkün. 

Sokaklarında ve binalarında geçmişin izlerini rahatlıkla görebildiğiniz Meersburg, Almanya’nın küçük ama şirin kasabalarından biri. Kasabada bulunan Neues Schloss ve Altes Schloss ziyaretçilerin en çok gördüğü yerlerin başında geliyor. Altes Schloss ziyaretiyle tam bir Orta Çağ kale yaşamını gözlemleme şansına sahip olabiliyorsunuz.

Altes Schloss

Altes Schloss

Yeni Saray ile kıyaslandığında yaşının verdiği yıpranmışlığı da göz önüne alırsak Eski Kale’nin biraz daha eski ve bakımsız göründüğünü söyleyebiliriz. Ancak bu durum kalenin heybetini ve görkemini etkilemiyor.

Kalenin içindeki 30’dan fazla odada kale yaşamını gözlemleme şansını yakalıyorsunuz

Özel mülk olarak alınan kalenin içindeki 30’dan fazla oda ziyaretçilerin kendisini Orta Çağ’da bir kalede hissetmesi için tasarlanmış. Bu ziyaret esnasında kalede yaşamın nasıl olduğuna dair çok önemli gözlemler yapabiliyorsunuz. Ziyaretiniz sırasında kalenin salonunu, cephanelikleri, şövalye odalarını, zindan ve işkence odalarını ve daha birçok yeri görerek Orta Çağ’ın gizemli dünyasında yolculuk yapma şansına sahip olabiliyorsunuz. Annette Von Droste-Hülshoff isimli Alman şairin 8 yıl boyunca yaşadığı ve birçok şiirini yazdığı odasını görmek de saray gezinizde yapmanız gereken şeylerde biri.

Altes Schloss, Salon Bölümü

Sabah 09.00’da açılan kale 18.30’a kadar açık bulunuyor. Kaledeki turunuz için yaklaşık 2 saatlik bir zaman dilimi ayırmanız gerekiyor. Kaleyi rehber eşliğinde turlarla gezebileceğiniz gibi tek başınıza da gezmeniz mümkün.

Eski Kale

Ülkemizden Friedrichshafen şehrine düzenli olarak seferler düzenlenmektedir. Meersburg kasabasını görmek için bu şehirde bulunan havaalanına bilet almanız gerekiyor. Friedrichshafen için ucuz uçak bileti seçeneklerini inceleyerek hemen tatilinizi planlamaya başlayabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here