Almanya Gezi Rehberi

0
950

Avrupa turu gezimde, bu sefer Almanya turu yapmak istemiştim. Doğrusu, Avrupa’nın tamamı görülmeye değer güzelliklere sahiptir.

Geniş bir zamana yayılmış bir gezi turu düzenlerseniz, Avrupa’nın tamamını gezmenizi öneririm. Ancak benim turumun kısa olmasından dolayı ve vizemin de yeteri kadar uzun süreli olmadığından dolayı, önemli bölgeleri keşfetmek üzerinde daha fazla yoğunlaşmak istedim. Almanya turu gezisine başlamadan önce, ülkenin genel yapısından, inanç sisteminden, kültür ve geleneklerinden söz etmem ülke hakkında daha net bilgilere sahip olmanızı sağlayacaktır. Almanya Hakkında bilgi , gezilecek yerleri, coğrafi yapısı, tarihi ve diğer detaylarıyla sizlere aktaracağımız bilgileri inceleyerek en iyi şekilde ülkeyi tanıma imkanını elde edebilirsiniz. Detaylı bilgilerin yer aldığı yazımızla sizi baş başa bırakıyoruz.

almanya-egitim-noktasi

Almanya:

357.021 km²’lik alan üzerine kurulu Orta Avrupa ülkelerinden olan Almanya, kalabalık nüfusuyla da Avrupa Birliği üye ülkelerinin en büyük ülkesidir. 81,5 milyon nüfusu ile Avrupa’nın da en büyük ülkelerinden olma özelliğini taşıyan Almanya, ılıman iklime sahiptir. Kuzeyinde Kuzey Denizi, Danimarka, ve Baltık Denizi; doğusunda Polonya ve Çek Cumhuriyeti; güneyinde Avusturya ve İsviçre; ve batısında Fransa, Lüksemburg, Belçika, ve Hollanda ülkelerine yer veren Almanya, göç almasıyla da e ABD’den sonra en büyük ülkelerin en başında gelmektedir.

almanya-bayragi

Tarihi bakımdan oldukça uzun dönemlere sahip olan Almanya’nın kurucularının Cermenler olduğu en bilinen gerçeklerden biridir. 10. yüzyıldan 1806 yılına kadar Cermen bölgeleri Kutsal Roma Cermen İmparatorluğu‘nun bir parçası olarak kullanılmıştır. Gezilmesi ve görülmesi gereken yerler bakımından da zengin olan ülke, günümüz dünyasında ilerleme kat etmiş ülkelerin en başında gelmektedir. Teknoloji konusunda oldukça ilerleyen ülke, gözde merkezlerden biridir.

kutsal-roma-haritasi

16 federal eyaletten oluşan ülkenin resmi adı  Almanya Federal Cumhuriyeti olarak geçmektedir. Ülkenin resmi dili Almanca olup dini ise Hristiyanlıktır. Farklı din kökenlerinin de yaşadıkları ülkede refah düzeyi yüksek sayılabilecek durumdadır. Farklı yönleriyle dikkatleri üzerine çeken ülkede ekonomi düzeyi ve sosyal haklar konusu oldukça üzerinde durulan konulardan biridir. Kutsal Roma Cermen İmparatorluğu (962–1806), Restorasyon ve İhtilal (1814–1871), Alman İmparatorluğu (1871–1918) gibi dönemler dışında farklı birkaç dönemin daha geçtiği ülkenin, gezilip görülmesi gereken çok farklı mekanları bulunmaktadır.

Almanya Gezilecek Yerler:

Brandenburg Kapısı, Berlin Duvarı, Neuschwanstein Şatosu Neuschwanstein Şatosu Reichstag, Köln Katedrali, Müzeler Adası, Frauenkirche, Dresden, Heidelberg Kalesi, Sanssouci, Europa-Park, Zugspitze Dağı, Lorelei, Bergama Müzesi.

Buralar haricinde de çok farklı gezilip görülmesi gereken yerlerinden söz etmek mümkündür. Zamanımızın el verdiği kadarıyla sizlerle Almanya turu gezimde gördüklerimi paylaşmaya çalışacağım. Farklı yönleri, ilgi çeken Almanya turistik yerleri ve daha fazlasını yakından incelemeniz elbette tatil günlerinizin daha keyifli geçmesini sağlayacaktır. Dilerseniz şimdi Almanya turu gezisine başlayalım.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim