Al Mina Camii ve Kıpti Katedrali Aziz Shenouda, Hurghada

0
74
Al Mina Camii

Mısır’ın Hurghada şehri gün geçtikçe daha fazla önem kazanıyor. Şehre yapılan yatırımların Kızıldeniz’in maviliğinden beslenmesiyle ortaya çıkan bu etkileyici tatil cenneti hem ucuzluğu hem de muhteşem güzelliği ile görenleri kendisine hayran bırakıyor.

Hurghada son yılların en hızlı değişen şehirlerinden biri
Hurghada son yılların en hızlı değişen şehirlerinden biri

Hurghada’nın Şarm El Şeyh gibi dünyaca ünlü bir yer olacağından şüphemiz yok. Şehir, gelen misafirlerine birbirinden güzel etkinlikler ve gezilecek yerler sayesinde unutamayacakları bir tatil yaşatıyor. Şehrin sembol yapılarından Al Mina Camii ve Kıpti Katedrali Aziz Shenouda Hurghada’da mutlaka görülmesi gereken önemli yerlerin başında geliyor.

Al Mina Camii

Hurghada’nın El Dahar bölgesinde balıkçı pazarı ile yan yana bulunan Al Mina Camii şehrin birçok yerinden bütün güzelliğiyle misafirlerini karşılıyor. Özellikle Kızıldeniz yönünden muhteşem bir manzaraya sahip olan Al Mina Camii işlemeleri ve süslemeleriyle görenleri kendisine hayran bırakıyor.

Al Mina Camii
Al Mina Camii

Al Mina Camii gündüz olduğu kadar gece de bir hayli görkemli ve güzel oluyor. Camii çevresindeki gerçekleştirilen ışıklandırmalar ile camiinin işlemeleri birleşince ortaya göz alıcı bir görünüm çıkıyor. Kızıldeniz turu esnasında bütün ihtişamıyla sizi selamlayan bu camiiyi ziyaret etmeden şehirden ayrılmamalısınız.

Kıpti Katedrali Aziz Shenouda

Kıpti Katedrali Saint Shenouda
Kıpti Katedrali Aziz Shenouda

Al Mina Camii yakınlarında bulunan farklı bir dinin ibadet mekanı olan Kıpti Katedrali Aziz Shenouda ise bölgedeki Hristiyanların ibadet ettiği önemli ziyaret noktalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu yapı da şehrin merkezi yerinde olduğu için Hurghada gezisinizde ekstra çaba harcamadan bu önemli dini mekanı da ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Hurghada Sizi Çağırıyor

Ülkemizden doğrudan seferlerin başlamasıyla daha cazip bir hale gelen Hurghada’yı ziyaret eden Türk vatandaşlarının sayısı da gün geçtikçe artıyor. Yaklaşık 2.5 saat süre yolculuğun ardından bu güzel tatil cennetine ulaşabiliyorsunuz. Siz de uçak bileti sorgulama ile sizin için en uygun tarihe en ucuz bileti satın alarak Mısır’ın eşsiz güzelliklerini keşfe koyulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here